A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Dëshmorët

Nëpër kalendar
kalonë historia
sa më i fortë kujtimi
lind atdhedashuria.

Kujtimi i përjetshëm
për dëshmorët tanë,
ta ruajmë amanetin
ashtu siç e lanë.

Ashtu siç vendosi
Ismail Beu në Vlorë
Kosovës heroike
Adem Jashari i vuri kurorë.

Lavdi!Lavdi të qoftë përjetë
Adem o trim o burrë.
gjaku yt pastër
shëndritë në flamur.

Shkruar më.07.05.2014

- poezi nga Erleta Xhevat Dogani


- Poezia u dërgua nga Erleta Xhevat Dogani -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019