Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erlind Zeraliu - Kjo Dashuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Lart ne qiell hena vetem ndricon
era hijet lart i ngre
Si nje fllad qe vjen e shkon
me ngjan mua malli jon

Kjo dashuri bor qe shkelqen
ne shpirtin tim ka ber folen
dhe kur je larg ne zemer ty te mbaj
nje vetmi te dy ndajm

Ref.
Nuk ka asgje qe neve te na ndaj
sa her qe te mendoj te ndjej me pran
nje ze me thot qe sonte do te vish
se vetem ti ma sjell ti djellin ne shpirt

Enderroj imazhin tend
por nata e erret e perpin
me nje shikim ne shpirtin tim
me zgjon nje ndjenj per dashurin
dhe kur je larg ne zemer ty te mbaj
nje vetmi te dy ndajm

Ref.
Nuk ka asgje qe neve te na ndaj
sa her qe te mendoj te ndjej me pran
nje ze me thot qe sonte do te vish
se vetem ti ma sjell ti djellin ne shpirt

Te mendoj jam atje ku je ti
perse vonon eja pran dhe njeher
kjo dashuri qe shkelqen ne shpirtin ton
sa shume me mungon me mungon

Lart ne qiell era hijet i ngre
me thuaj ku je

Nuk ka asgje.....
sa her qe te mendoj te ndjej me pran
nje ze me thot qe sonte do te vish
se vetem ti ma sjell djellin ne shpirt
Me thuaj ku jePublikimi: 01/12/2002
Festivali: Festivali i 41-të në RTSH


Më Shumë Këngë Nga Erlind Zeraliu:


Komente 0


Erlind Zeraliu - Kjo Dashuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kjo Dashuri".
3. Video është e këngës "Kjo Dashuri", por nuk këndohet nga Erlind Zeraliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.