Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erlini Dhe Ervini - Sa Shum Ju Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I Ervin
Nëse do njoftomi A doni ta dini, Ja po prezentohem Unë jam Ervini.
Nuk ta mbushi syrin I vogël të dukem, Un hyra në skenë Dhe aspak nuk zhdukem.
Fjalt e mia t’vogla Të djegin si gaca, Film vizatimor Miu edhe maca.
Edhe nuk ka shanca Me mi msu taktikat, Kah po eci rrugës Po më ngucin qikat.
Un ende po rritem Po ani s’ka lidhje, Për fansat e mi Gjithmon do t’gjej zgjidhje.

I Erlin
E mir se ju gjeta A ini qysh ini, Fëmijë të dashur Unë jam Erlini.
Un për ju kujdesem T’ju jap disponim, Kujdes në mësim Mos ngelni n’provim.
SHkolla dhe mësimi Ardhmëria jonë, E ti shok I dashur Shkolla si të shkon.
Përgjigje e thjesht Dobt matematika Po luni futboll a Po luni me qika.
Menzi ja arrita I bana detyrat, Nëse un mar Pesqe M’plotsohen dëshirat.

II Ervin
Ja i erdhi dita Krejt na shkojn për dore Lum ti shoku im Sa pesqe i more.
E duam mësimin Nuk bëjm dallavera, Boll e kem pushimin Kur po na vjen vera.
Du me shku te axha Atje larg në fshat, Atje jam i lir Atje jam rahat.
I kam disa ëndrra Dua ti realizoj, Bashk me juve shokë Përpara të shkoj.
Për ju po këndoj Un ju disponoj, Vazhdojm me risi Aspak s’ju harroj.

II Erlin
Për juve për juve Aspak nuk ndalohem, O public i dashur Te ju po afrohem.
Aspak nuk hidhrohem Ose po hetohem, Un e kam një pikë Ndoshta po dallohem.
Bineq jem me vllaun S’na dallojn në lagjen time Gjithmon po mundohem Me ju fal gëzime.
Plot pem dhe perime Plot fusha dhe male, Sa bukur qëndiset Rima e çdo fjale.
Dhe nëse gabova Ju lutem më falni, Lëshoje pak zërin Muzikën mos e ndalni.

Refreni: Sa shum ju dua Sa shum ju dua Un bëj rep për qefin tuaj
Sa shum ju dua Sa shum ju dua Un për ju zjarrin e shuaj
Erlini Dhe Ervini
Publikimi: 22/02/2014
Video Produksioni: REDonPictures


Erlini Dhe Ervini - Sa Shum Ju Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Shum Ju Dua".
3. Video është e këngës "Sa Shum Ju Dua", por nuk këndohet nga Erlini Dhe Ervini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0