Ermal Fejzullahu

Per Nje Dashuri ➡ Per Un Amore

 Shqip ➡  Italisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: getabest


Per Nje Dashuri

Pse me ben te vuaj une
Dhe te shkrihem per nje dashuri
Dhe t’lutem dhe t’lutem per ty
Pse me ben me lote ne sy
Ndonse lotet nuk i meritoj
Kto netet te gjata si ti kaloj?

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes
Per nje dashuri

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
po i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te vdes, une dua te vdes

Pse te besova aq shume
Dhe ta fala zemren time t’shkrete
Qe digjet, qe digjet tash vete
Pse me ben me lote ne sy
Ndonse lotet nuk i meritoj
Kto nete te gjata si t’i kaloj

Ref(4x):Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes
Per nje dashuri

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes

Pas teje dua te vdes une dua te vdes


Per Un Amore

perche` mi fai soffrire
e sciogliermi per un amore
e pregare, pregare per te
perche` mi fai venire le lacrime agli occhi
anche se le lacrime non le merito
queste notti lunghe come le passo?

tu che oggi sei con qualcùn altro
e molto dolcemente
gli sorridi
intanto che io dietro a te
voglio morire
per un`amore

tu che oggi sei con qualcun altro
e molto dolcemente
gli sorridi
intanto che io dietro a te
voglio morire,io voglio morire

perche` ti ho creduto cosi tanto
e ti ho regalato il mio povero cuore
che si bruccia adesso da solo
perche` mi fai venire le lacrime agli occhi
anche se le lacrime non le merito
queste notti lunghe come le passo?

reff(4x)
tu che oggi sei con qualcùn altro
e molto dolcemente
gli sorridi
intanto che io dietro a te
voglio morire
per un`amore

tu che oggi sei con qualcun altro
e molto dolcemente tu
gli sorridi
mentre io dietro di te
voglio morire, voglio morire

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019