Ermal Fejzullahu

Te Kujtoj Me Mall ➡ With Longing I Remember You

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Korcare19


Te Kujtoj Me Mall

strofa e parë
Ëndrra ime udhëton atje ku kam hall
Për çdo mbrëmje më shqetëson flakë po do më m'dal.
Të takova këtë verë dhe kaluam bashkë
Më premtoje dashuri mua në çdo çast.

refreni
Veç në ëndërr tash me vjen, emrin pëshpëris
Ike me shijun në gusht, premtove se do vish
Por nga ti s'kam asnjë lajm, asnjë të vetmen fjalë.
Ndonëse vera ka kalu, të kujtoj me mall.

strofa e dyte
Tash kur dimri po fillon dhe era po fryen
Kujtoj verën që kaloj , ditë që më nuk vijnë.
Të takova këtë verë dhe kaluam bashkë
Më premtoje dashuri mua në çdo çast

refreni i dyte
Veç në ëndërr tash me vjen, emrin pëshpëris
Ike me shijun në gusht, premtove se do vish
Por nga ti s'kam asnjë lajm, asnjë të vetmen fjalë.
Ndonëse vera ka kalu, të kujtoj me mall.

refreni i trete
Veç në ëndërr tash me vjen, emrin pëshpëris
Ike me shijun në gusht, premtove se do vish
Por nga ti s'kam asnjë lajm, asnjë të vetmen fjalë.
Ndonëse vera ka kalu, të kujtoj me mall.

Veç në ëndërr tash me vjen, emrin pëshpëris
Ike me shijun në gusht, premtove se do vish
Por nga ti s'kam asnjë lajm, asnjë të vetmen fjalë.
Ndonëse vera ka kalu, të kujtoj me mall.


With Longing I Remember You

My dream travels there when I'm in need/trouble
Every night it burns me with worry

I met you this summer and you promised me love every moment

Now you only show up in dreams, whisper your name
You went with the August rain , you promised you'd come, but i havent heard any news
not a single word
Even though the summer has past, I still remember you with nostalgie

Now that the winter is begining and winds are blowing
I remember summer , days now gone

I met you this summer and you promised me love every moment

Now you only show up in dreams, whisper your name
You went with the August rain , you promised you'd come, but i havent heard any news
not a single word
Even though the summer has past, I still remember you with nostalgie

Now you only show up in dreams, whisper your name
You went with the August rain , you promised you'd come, but i havent heard any news
not a single word
Even though the summer has past, I still remember you with nostalgie

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019