Ermal Fejzullahu & Sinan Hoxha

Hajredin Pasha ➡ Hajredin Pasha

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  9

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Hajredin Pasha

(Ermal)

Heeeeeeeej
Hajredin Pasha
Oh po i vjen oh radikes
Valla ku jan o Kto malet e Dibre'es?
Valla ku jan o Kto malet e Dibre'es?

(Sinan)

Heeeeeeej
Valla ku jan o mor' k’to malet e Dibres?
bajn o kuvend oh mor' n'at fush t'Gjorices?
Oh bajn o kuvend oh mor' n'at fush t'Gjorices?

(Ermal)

N'fush t'Gjorices o more ke kala'aja
Haredin Pashen e ka gjet bela'aja
Haredin Pashen e ka gjet belaja

(Sinan)

Se belaja Pashen q'e ka gjete
Malet e Dibres more kan lidh Be'se
Malet e Dibres more kan lidh Bese

...

(Ermal)

Heeeeeeeeeeej
Kan lidh bese o por kan lidh o tane
Turkut Dibren o mos më ja la'anë
Turkut Dibren o mos më ja lane

(Sinan)

Heeeeeeeeeeej
Hajredin Pasha oh mor kry hutaqe
Smiret Dibra more me gerbaqe
Smiret Dibra more me gerbaqe

(Ermal)

Hajredin Pasha ku e ke o ushtri'hine
Malet e Dibres o mor'mi kan ngrije
Malet e Dibres o mor'mi kan ngrije

(Sinan)

Heeeeeeeeeeej
Malet e Dibres o mi kan ngrie te tanë
Nuk jan pak por 12 mijë
Nuk jan pak por 12 mijë


Hajredin Pasha

Hey,
Hajredin Pasha’s attacking Radika,
Where, oh, now where are those mountains of Dibra,
Where, oh, now where are those mountains of Dibra?

Hey,
Where now, oh where are those mountains of Dibra?
Hajro has now reached the plain of Gjorica,
Hajro has now reached the plain of Gjorica.

On the plain of Gjorica, there is an old castle,
Hajredin Pasha has found there his downfall,
Hajredin Pasha has found there his downfall.

Why did the Pasha encounter his downfall?
The mountains of Dibra, they all swore to fight him,
The mountains of Dibra, they all swore to fight him.

Hey,
As one, swore to fight him, they all swore together,
Not to the Turks would they let go of Dibra,
Not to the Turks would they let go of Dibra.

Hey,
Hajredin Pasha, you piteous moron,
With a cat-o’-nine-tails you cannot conquer Dibra,
With a cat-o’-nine-tails you cannot conquer Dibra.

Hajredin Pasha, so where are your men now?
The mountains of Dibra have turned them to ice all,
The mountains of Dibra have turned them to ice all.

Hey,
The mountains of Dibra are all safe and sound now,
Twelve thousand men, not a few, to defend them.
Twelve thousand men, not a few, to defend them.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019