Ermal Fejzullahu

Shtatë Ditë ➡ Sieben Tage

 Shqip ➡  Gjermanisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Z4P4T3R


Shtatë Ditë

Diten kur te kam percjell
shpirtin tim me ty e lash
e mu shuan hën e diell
ne kete jet s’do te rrim më bashk
mes luleve ti prehesh
nuk do te kthehesh
aaa do te jetoj me mall deri sa te jem gjall

kur per mua te jesh merzit ti ne enderr me trokit
e me puth, me shuaj ket mall
e ma fshij lotin e vale.

mes luleve ti prehesh nuk do te kthehesh
aaa un do te jetoj me mall deri sa te jem gjall

Shtatë dit eshte kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
e shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'çel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtat dit asht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
por shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'çel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtat dit eshte kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
e shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'çel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtat dit eshte kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
por shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'çel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtat dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
e shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'çel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtat dit eshte kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
por shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'çel pranvera
per mua nuk ka diell.


Sieben Tage

Der Tag, an dem ich dich begleitet habe,
gab ich meine Seele mit dir mit.
Der Mond und die Sonne gingen für mich unter,
in diesem Leben bleiben wir nicht mehr zusammen.

Mitten in Blumen liegst du,
und kommst nicht mehr zurück.
Ich werde mit der Sehnsucht leben,
solange ich am Leben bin.

Wenn du dich nach mir sehnst,
klopf an in meinen Träumen.
Küss mich, um die Sehnsucht zu erloschen,
und wisch die Träne auf meiner Wange.

Mitten in Blumen liegst du,
und kommst nicht mehr zurück.
Ich werde mit der Sehnsucht leben,
solange ich am Leben bin.

Sieben Tage lang ist die Trauer,
ich erwarte die Gäste und begleite sie.
Und die weiteren siebzig Jahre
blüht kein Frühling,
gibt es keine Sonne für mich ...

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019