Ermal Fejzullahu

Ti Prit Edhe Pak ➡ Hold On A Bit Longer

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Balkaneuro


Ti Prit Edhe Pak

Zemra smund të ndalet kaq thjesht vetëm prit...
Ditët me djell dhe lutjet e miaa..
tët shoh sërish tët kem...mbaj dorën tënde akull
prit ti jo mos ik
Zoti më sheh jane lotët e mia,
Shpëto një drite shpëto një jetë.

Ti prit edhe pak zgjohu ngadal hapi syt e zi
për mua...
për muaaaa....
TI prit edhe pak zgjohu ngadal
Dëgjo veq një fjal..
TE DUA..
TE DUAA..

Zemra smund të ndalet kaq thjesht vetëm prit...
Ditët me djell dhe lutjet e miaa..
tët shoh sërish tët kem...mbaj dorën tënde akull prit ti jo mos ik
Zoti më sheh jane lotët e mia,
Shpëto një drite shpëto një jetë.

Ti prit edhe pak zgjohu ngadal hapi syt e zi
për mua...
për muaaaa....
Ti prit edhe pak zgjohu ngadal
Dëgjo veq një fjal...

Kur nje automjet ka devijuar ka nje t'plagosur është e plagosur nje vajz e plagosur shumë rënd lajmeroni një ambulanc.
Prit edhe pak zgjohu ngadal hapi syt e zi
për mua...
për muaaaa....
Prit edhe pak zgjohu ngadal
Dëgjo veq një fjal...
TE DUA...
TE DUAAA...ohoh jeje te duaaa hohohoho


Hold On A Bit Longer

the heart can't stop this easily, just hold on (lit. wait)
the days are sunny. and my prayers
Qohu sërisht të tkem... wake up so you can continue to be mine,
i hold your ice cold hand
i stay with you, no don't leave me
God is watching, my tears are present
Shpëto një drit shpëto një jetë. save a light, save a life

you, hold on a bit longer, wake up slowly, ope your dark eyes (lit. zi is black but 'syt e zi' usually refers to beautiful eyes')
for me
hear only one phrase, i love you

Ermal Fejzullahu - Vetem Ty Nuk Te Kam - The only thing i don't have is you

If i had the brains
I have today, when i was with you
I would have never left you
Oh how much these tears hurt that i keep in my eyes
oh how much this longing to see you burns

if i had the brains
i have today, when i was with you
we would have been with one another

I know that it is useless
that i hope for something that has already happened
but hope keeps a person going

[ref:2x]
I have it all, I do
yet i remain with a (not sure what strukur means) soul
i don't have you, i do not have you
that's why i can't be happy

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019