Audio

Ermal Fejzullahu - Nje Buzqeshje Do Ta Gjej  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Per Nje Dashuri"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2004
Prape kete nate ne mendje te kam
yjet dhe hena bashke me mua jane,
prap gjumi nuk me merr
kete ndjene se kisha as nje here
te deshiroje te te kem prane.
Duart ti prek te ledhatoje ,te percafoje e te shterngoje
vertet kjo shprese me mban sa te dua te tregoje.

Nje buzqeshje do ta gjej tek une apo tek ti
nje shikim do ta rrembeje ne zemer ne thellsi,
ti qesh kur te shikoje ,te afrohem une provoje
syri yt sikur me flet nje fshehtesi duhet ta kete.

Kjo nate e bukur dhe e qete
brenda ne mua po lulzon
te lutem rri dhe mos ik
e emel endrra do te jete
kur ti ne krahun tim pushon.

Nje buzqeshje do ta gjej tek une apo tek ti
nje shikim do ta rrembeje ne zemer ne thellsi,
ti qesh kur te shikoje ,te afrohem une provoje
syri yt sikur me flet nje fshehtesi duhet ta kete.


Ky tekst u dërgua nga tina
Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:

Më Shumë...