A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ermal Fejzullahu - Goca Nga Tirana


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  21

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/11/2006

2006-11-17T00:00:00

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Florent Boshnjaku

Këngë e albumit:

"Nostalgji"

Këngë e albumit:

"Veq Ty Nuk Te Kam"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2006
Per here te pare Shqiperi, une erdha kur isha femije
Si cdo kosovar me emocione trazuar...
Degjova shume histori dhe pash shume bukuri,
Por nje goce Tirane me kishte pushtuar...

Neper vite ishim permalluar pa e ditur
Deri sa nje dite jemi takuar pa pritur,
Si dy te rritur...

O sa shume qe qenke rritur, dua ta puth syrin e dritur,
ooo e bukur sikur zana.
Dua te puth, te puth me mall,
Ti me ben te ndihem gjalle,
Te dua, Goca nga Tirana. (2x)

Ne endrrat e mia si femije, te pata simpati,
Qielli merrte ngjyren e syve te tua...
Tash kur te shoh perseri simpatia u be dashuri
Qielli tash ka ngjyren e fjaleve Te Dua...

Neper vite ishim permalluar pa e ditur
Deri sa nje dite jemi takuar pa pritur,
Si dy te rritur...

O sa shume qe qenke rritur, dua ta puth syrin e dritur,
ooo e bukur sikur zana.
Dua te puth ne buze me mall,
Ti me ben te ndihem gjalle,
Te dua, Goca nga Tirana.


Ky tekst u dërgua nga  egzona
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019