Audio

Ermal Fejzullahu - Aman Babe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Veq Ty Nuk Te Kam"
oooooooooooooooooooooo
oo aman babo mor pash gjakun ton e
o ku pe qon o babo kit nisan ee
o kit nisan eeee more kit orti ee
oo po ja qoj e o nanes shqipni ee
qe iqin vjet o mor kerkon liri ee

oooooooooooooooooooooo
oo aman babo diqka mem kallxu ee
prej kur linde dhe sa ke jetu ee
drit te mir o kjo tok a ka gzu ee
o msimi i huj e o osht kon n ket tok ee
trup coptum o djelli kurr sna ngoh ee

oooooooooooooooooo
oo sa nisan o bab e sa orti ee
e boj djellin me rrezu n shqipni ee
shpirti vena sjello nuk pom nxen ee
paj po dihet o tok me nje ven ee
o per atdhe me dal o ne asqer ee

ooooooooooooooooooo
o ne ket tok oo o ka ra ni drit ee
un i gjall oo kto more e kam prit ee
ka lind nana more bij e bija
o qe e din o se qa don shqipnia
oo se veq na shkum o na vjen liria oooonjohej


Ky tekst u dërgua nga lennox
Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:

Më Shumë...