A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Ermal Fejzullahu - Nje Lot


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/12/2013

2013-12-14T19:42:58

Veten time e gënjej se për ty asgjë nuk ndjej
bëhem se t'kam harru dhe më kurr smje kujtu
me pas goj loti me fol
me pas sy terri i zi
me pas këmbë kjo dashuri
kishte ardh ku je ti
askujt sja pranoj askujt si tregoj
dhe ju them se t'kam harru
por ende të du dal nga dal po vdes
o shpirti im
ndoshta per ty është shpëtim.

Ref...

Një moment të du
tjetrin të urrej
se në zemren time shum te ndjej
një lot po rrjedh mbi buz të tharë
nuk dua ta pranoj se ne jemi ndar.

Sa vështir paska qenë
para shokëve të gënjej
dhe tju them se per ty nuk ndjej dashuri
me pas gojë loti me fol
me pas sy terri i zi
me pas këmbë kjo dashuri
kishte ardh ku je ti
askujt sja pranoj askujt si tregoj
dhe ju them t'kam harru
por ende të du
dal nga dal po vdes o shpirti im
ndoshta per ty është shpëtim.

Ref...

Një moment të du
tjetrin të urrej
se në zemren time shum te ndjej
një lot po rrjedh mbi buz të tharë
nuk dua ta pranoj se ne jemi ndar.


Ky tekst u dërgua nga Ahmet Hasani
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019