A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 23-04-2016
  Ermal Fejzullahu ka thënë se bashkëpunimet me Ledri Vulën dhe Lumi B janë fantastike. Këngëtari, i cili është i njohur për bashkëpunimet e shumta, realizoi me reperët dy hitet, “Tavolina” dhe“Shko”, ndërsa me këtë të fundit fituan në “Top Fest”. 143/143040 “Bashkëpunimi me Genën ka qenë shumë i mirë, bashkëpunimi me Ledrin edhe Lumin, kanë qenë dy bashkëpunime fantastike edhe çka është më e mira ka qenë se edhe bashkëpunimi i dytë është pritur shumë mirë, duke pasur parasysh se këto bashkëpunimet që kanë sukses në h...

 • 20-02-2016
  Këngëtari Ermal Fejzullahu ka bërë me dije se shumë shpejt do të vijë me një bashkpunim të ri me këngëtaren e re Kida. Ai ka treguar disa detaje për IndexOnline rreth këngës së tij më të re: “Këngën me Kidën e kemi realizuar tek On Records Zap and Chris. Tekstin e këngës e ka shkruar Mozzik dhe Getinjo, ndërsa videoklipi është realizuar nga XL production.”, ka thënë ai për Indeksonline. Ermali ka treguar se kënga pritet të lansohet brenda pak ditësh. “Duke qenë se kënga është ritmike, edhe performancat janë të mira. Kënga ...

 • 19-01-2016
  Këngëtari Ermal Fejzullahu ka publikuar sot në rrjetet e tij sociale disa fotografi dhe një mbishkrim shumë inteesant ku ka treguar se cilën fabrikë e ka vizituar ai? Ermali ka qenë sot në fabrikën e mishit "Buquku" si i ftuar nga vetë organizatorët por edhe si ashurues i ushqimit. “Ishte kënaqësi të vizitoja fabrikën e mishit më të përsosur në Kosovë ‘Buquku’ në Pejë. Qysh ka thanë ai i moqmi ‘me maqinë të gjermanit, me zallë të Ulqinit edhe me mish të Buqukut nuk ka”, ka shkruar ai....

 • 07-01-2016
  Shpesh herë bashkshortët apo bashkshortet e shumë pre fytyrave tona publike bëhen dashje pa dashje pjesë e mediave rozë, kjo falë personit VIP që kanë në krah. Gruaja e Ermal Fejzullahut, Ariana është shquar gjithmonë për bukurinë e saj, e kur jemi tek rrjetet e saj sociale ato nuk mbetet shpesh pa u kontrolluar edhe nga gazetarët e mediave rozë. Së fundmi ajo ka postuar në Instagram një foto ku shihet me një tufë me lule por që nuk e ka treguar se nga kush e ka marrë, pro që me siguri duhet të kenë qenë nga Ermali. Por për ç...

 • 29-12-2015
  Jemi në prag festash dhe ky është një sezon mjaft i ngjeshur për këngëtarët tanë të cilët janë të angazhuar në evente të ndryshme të organizuara me rastin e festës së Vitit të Ri. Ermal Fejzullahu, Nora, Era Istrefi & Ledri Vula do të performojnë në diskotekën e famshme në Zvicër më 1 janar 2016, e premte. Duke qenë se të katërt janë këngëtarë shumë të fashmëm dhe mjaft të kërkuar gjtihandej atëherë pritet që kjo të jetë një mbrëmje gjigante....
 • 01-12-2015
  Ermal Fejzullahu është njëri ndër këngëtarët kosovar që më së shumti i ka qejf selfiet. Ai publikon mjaft shpesh foto jo vetëm me familjen por edhe me shoqërinë e tij. Së fundmi Ermali ka postuar një selfie të cilën e ka realizuar në aeroport. Në foto Ermali shihet i buzëqeshur dhe taman i lumtur që po udhëtonte për dikund....
 • 29-11-2015
  Ledri Vula dhe Ermal Fejzullahu, përveç që janë këngëtar që kanë bërë shumë duete, ata janë edhe miq të mirë. E në një fotografi të postuar nga Ledri në llogarinë e tij në Instagram, shihet Ermali i shtrirë në shtrat. “Qysh pret”, ka shkruar Ledri, duke aluduar në Ermali që e pret në shtrat. Kjo fotografi është bërë në Dyseldorf, atje ku Ledri e ndezi edhe një herë atmosferën me përformancën e tij para shqiptarëve....
 • 28-11-2015
  Këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu, me anë të një fotoje të publikuar në llogarinë e tij në Instagram, ka prezantuar dy vajzat dhe mbesën e tij. “Vajzat e mia dhe mbesa ime. Buna Stina dhe Era”, ka shkruar ai në mbishkrimin e fotos. Ndërkohë që vërehet se Buna, Stina dhe Era, janë veshur kuq e zi, për nder të festës së 28 nëntorit....
 • 16-11-2015
  Këngëtari Emrla Fejzullahu ka treguar për ndjekësit e tij në rrjetin social në Instagram se çfarë dhurate kishte marrë ai dikur nga aktori Ibrahim Krajkova - Leci, i cili ndërroi jetë ditë më parë. Leci dikur i kishte dhuruar Ermalit një pikturë, ku shihej një Kullë Shqiptare e pikturuar nga një piktor shqiptar. “Ti shkove për të mbetur gjithmonë në zemrat tona” - ka shkruar Ermali në mbishkrimin e fotos....
 • 12-10-2015
  Këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu, ka vite që është martuar. Është bashkëshortja e tij, Ariana, ajo që jo rrallë herë në llogarinë e saj sociale në Instagram, na sjell foto të ndryshme familjare, shkruan Indeksonline. Ermali dhe Ariana, kanë një familje të lumtur. Ata janë prindër të tre fëmijëve, dy vajzve dhe një djali. 146/146314 ...

 • 10-10-2015
  Dyshja e njohur babë e bir Sabri & Ermal Fejzullahu ka kohë që kishin paralajmëruar ardhjen e një bashkpunimi mes tyre. Kënga më në fund është realizuar dhe titullohet "Nostalgjia" dhe është e zhanrit baladë. Muzika & orkestrimi janë realizuar nga Virusi, ndërsa tekstin e këngës e ka shkruar Arsim Bunjaku. Videoklipi është realizuar në Shqipëri nga Pro...Video....

 • 16-09-2015
  Këngëtari i njohur kosovar Sabri Fejzullahu sot feston ditëlindjen e tij të 69-të, pas kaq e kaq vitesh punë si këngëtar duke iu përkushtuar në maksimum karrierës së tij, ai sot ka arritur të jetë një nga ikonat e muzikës. Djali i tij, këngëtari i njohur Ermal Fejzullahu ka zgjedhur rrjetin e tij social në Instagram për ti shprehur urim babait për 69 vjeotrin e tij. “Së pari uroj te kesh shëndet dhe jetë të gjatë. Ke qenë dhe do te jesh gjithmonë inspirimi ma i madh per mua , prind shok e miku ma i mire ne ditët e mira dhe te vë...

 • 28-08-2015
  Këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu, është njëri ndër këngëtarët më të pëlqyer të estradës muzikore. Sikurse edhe shumë kolege të tij, të ciliët ishin të pranishëm në dasmën e Sinan Hoxhës, edhe Ermali ishte i pranishëm, së bashku me bashkëshorten e tij, Arianën, shkruan Indeksonline. Ermali dhe Ariana, kanë shkëlqyer në mesin e shumë cifteve tjera....

 • 27-08-2015
  Krijuesit e hitit “Tavolina”, Ledri Vula, Ermal Fejzullahu si dhe Lumi B, nesër do të performojnë në një lokal nate në Pogradec. Treshja e famshme, pritet ta ndezin këtë vend, shkruan Indeksonline. “Neser Pogradec me dridh venin”, ka shkruar Ermal Fejzullahu në Instagram....

 • 23-08-2015
  Këngëtari Ermal Fejzullahu ndonëse ka vite në skenë kjo pasi ai karrierën e ka filluar në moshë shumë të re si 17 vjeçar, një dekadë më parë. E ndërsa sot ai është një nga këngëtarët më të njohur të skenës kosovare. Sot ai ka festuar ditëlindjen e tij me ç'rast i ka mbushur 27 vjet. Me këtë rasti ai kishte postuar në rrjetin e tij social në Instagram një foto me mbishkrimin "Keep calm cause it's my birthday" Ai ka vendosur që këtë datë ta shënojë bashk me familjen e tij, gruan dhe fëmijet. TeksteShqip.Com i uron Ermalit: "...

 • 07-08-2015
  Këngëtari Emrla Fejzullahu dhe rap grupi i njohur KAOS kanë qenë të ftuar mbrëmë për të performuar në "Zone Club" në Prishtinë. Pasi kënduar veçmas, publiku filloi të "ndizej" kur në skenë filloi interpetimi i këngës "Tavolina" dhe "Shko" e cila vjen në bashkpunim nga Emrali bashk me Lumi B, të cilët perofrmuan dje pa Ledrin. Megjithatë nëpërmes fotove të postuara në rrjetet sociale shihet që atmosfera ka qenë e zjarrtë dhe publiku e ka shijuar koncertin në maksimum....

 • 31-07-2015
  Të gjithë tashmë e njihni këngëtarin Ermal Fejzullahun. Qysh në fëmijëri ai ka filluar që të merret me muzikë e që nga atëherë deri më sot ai ka pësuar shumë ndryshime në dukjen e tij. Së fundmi Ermali ka publikuar edhe këngën e tij më të re të titulluar “Falma zemrën” e cila është pritë shumë mirë nga fansat e këngëtarit, raporton Indeksonline. Por nëse do të bëni një krahasim të Ermalit nga klipi i fundit me atë të para dy viteve “Për një dashuri”, mund të shihni edhe vetë ndryshimet që këngëtari ka pësuar që atëherë. Nuk e dimë ...

 • 28-07-2015
  Këngëtari Ermal Fejzullahu ka qenë një ndër artistët më aktiv të këtij viti, ai ka publikuar këtë vit 2 bashkpunim me Lumi B dhe Ledri Vula, ku njëra nga këngët ishte mega hit e ndërsa tjetra fituese e një festivali. Pas këtyre projekteve shumë të suksesshme ai po bëhet gati që të vijë me një këngë të re solo. Këngëtari ka postuar në rrjetin e tij social në Instagram një foto ku shihet gjatë xhirimit të videoklipit duke paralajmëruar ardhjen e këngës së re e cila titullohet "Falma zemrën" dhe është e zhanrit baladë....

 • 08-07-2015
  Këngëtari i njohur Ermal Fejzullahu është duke qëndruar në bregdetë këto ditë të nxehta. Ai nuk është vetëm por me shokun e tij Yll Hoxha, futbollistin e njohur kosovar me të cilin Ermali është rritur së bashku me të. Ylli nuk e ka kursyer shokun e tij duke i hipur mbi qafë Ermalit kështu duke kalur kohë të mira në Dhërmi....

 • 17-06-2015
  Ermal Fejzullahu ka kënduar mbrëmë në koncertin e babait të tij, Sabri Fejzullahu. Në videon e mëposhtme mund të shihni teksa Ermali së bashku me Ledrin e Lumin kanë kënduar këngën trumfuese të Top Fest, “Shko”. Pikërisht këtë çmim Ermali ia ka dedikuar Sabri-së, pasi që është i pari i vendit të parë për Fejzullahun....

 • 09-06-2015
  Ndonëse kanë shumë vite bashk dhe Zoti i ka bekuar me 3 fëmijë, çifti Ermal Fjeuzllahu & Ariana mbeten ndër më të pëlqyerit e publikut. Shumë VIP e mbajnë për vtete jetën e tyre private, por Ermali nuk e ka shumë problem ta shpalosë atë edhe për fansat e tij. Së fundmi ai ka postuar një foto bashk me bashkshorten e tij ku dukeshin shumë bukur ashtu siç ishin kur filluan lidhjen e tyre. Fotoja ka marr1% me qindra komente pozitive nga ndjekësit e Ermalit në Instagram....

 • 01-06-2015
  Është mbajtur mbrëmë finalja e madhe e Top Fest 12 në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, njëkohësisht Top Festi i fundit, pasi duke filluar nga viti i ardhshëm ky festival do të shndërrohet në Top Awards. 13 artistë performuan mrëmë me performanca nga më të ndryshmet. Njëkohësisht kishte edhe performanca nga të ftuar special si: Capital T, Era Istrefi, Troja & Elvana Gjata me Florin. Pas votimit nga publiku erdhi edhe zarfi me emrin e fituesit, kënga fituese u shpall "Shko" kënduar nga Ermali, Ledri Vula & Lumi B, kjo këngë poasht...

 • 26-05-2015
  Finalja e festivalit Top Fest po afrohet e tashmë po përmenden edhe favoritët e këtij edicioni. Ndonëse ka pasur shumë emra të njohur duket se më të pëlqyerit janë Ermal Fejzullahu, Lumi B dhe Ledri Vula me këngën e tyre ´Shko´ dhe Noizy në bashkëpunim me Elgit Dodën me këngën ´Vetëm ti je´. Ndërkaq finalja do të mbahet të dielën me datë 31 maj. Vlen të përmendet se ky është edicioni i fundit i këtij festivali. Pasi që Top Fest nuk do të ketë më....

 • 24-05-2015
  Yjet e skenës sonë vazhdojnë të kujtojnë dhe të shprehin nderimet më të mëdha për të rënët në Kumanovë. Në këtë grup është bashkuar edhe Ermal Fejzullahu. Këngëtari ka kujtuar Beg Rizën, i cili ra për të mos vdekur kurrë. “Ti do të jesh gjithmonë në mesin tonë o Beg trimi. Të qoftë i lehtë dheu i shqiptarisë që e dhe jetën për të…”. “Lavdi gjaku yt dhe i shokëve tu që jetën e dhatë, por nuk do të vdisni asnjëherë”, ka shkruar Ermali në Instagram....
 • 22-05-2015
  Edhe Ermal Fejzullahu ka zgjedhur rrjetet sociale për të shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave të qytetit të Kuamnovës. Ai ka publikuar një fotografi në rrjetin e tij social në twitter ku shkruhej: "You cannot turn blood into water (Gjakun ujë nuk mund ta bësh)". Dhe më pas pas publikimit të fotos në mbishkrimin e saj ka shkruar "Lavdi"....

 • 18-05-2015
  Këngëtari Ermal Fejzullahu nëpërmjet fotografive që na i sjellë herë pas here në rrjetet e tij sociale na ka treguar se është shumë i lumtur me jetën e tij bashkshortore. Ai jeton në Prishtinë me gruan dhe 3 fëmijët e tij. Një foto e cila është komentuar shumë në rrjetet sociale së fundmi është ajo të cilën e ka postuar gruaja e Ermalit, Ariana Fejzullahu. Ariana ka festuar dje ditëlindjen e saj dhe me rastin e kësaj feste Ermali i ka dhuruar asanj një buqetë të madhe me lule. "Faleminderit zemra jem Të dua shumë ”, ka qenë mbis...

 • 09-05-2015
  Këngëtari tash ka tre fëmijë me bashkëshorten e tij Arianën, por në një intervistë të fundit për Panorama Plus ka zbuluar se dëshiron edhe një tjetër, të katërtin. Kaq ka edhe babai i tij, aktori dhe këngëtari Sabri Fejzullahu. Por ndryshe nga Sabriu, që ka nga dy fëmijë me gra të ndryshme, Ermali dëshiron të katërt t’i ketë me të njëjtën grua, me të cilën duket se bën jetë të lumtur. “Je baba i tre fëmijëve të mrekullueshëm, madje po mban rekord në estradë, a mendoni për ndonjë fëmijë tjetër apo i keni dhënë fund me kaq?”, isht...

 • 14-04-2015
  Ermal Fejzullahu, Lumi B & Ledri Vula janë pjesmarrës në festivalin Top fest 12 me këngën e tyre më të re "Shko". Kjo këngë duket të jetë pëlqyer shumë nga fansat pasi për vetëm pak javë ka arritur të grumbullojë mbi 1 milion klikime në youtube. "Shko" tashmë mesa duket është bërë hit, kjo këngë gjithashtu është kualifikuar për netët gjysmëfinale, ku do të performojnë të enjten në gjysmëfinalen e 2-të e cila këtë vit mbahet në Kosovë, në Club Industry....

 • 03-04-2015
  Treshja e famshme Ermal Fejzullahu, Ledri Vula & Lumi B kanë publikuar këngë e tyre më të re në trio, kënga titullohet "Shko" dhe është këtë vit pjesmarrëse në Top Fest. E ky festival tani ka përfunduar prezantimin e këngëve në fazën e parë dhe tani po pregaditet për gjysmëfinalen. Kënga "Shko" është ndër më të pëlqyerat deri më tani pasi për vetëm 24 orë ajo ka arritur të grumbullojë plot 150.000 klikime në youtube....

 • 01-04-2015
  Sapo doli në treg u bë menjëherë hit i padiskutueshëm, kënga "Tavolina" sjellur muaj më parë nga Ermal Fejzullahu, Ledri Vula & Lumi B ka arritur me miliona klikime në youtube. Kjo këngë ka arritur mbi 10 milion klikime. Ermali, Ledri & Lumi thonë se ndjehen shumë të lumtur për suksesin e tyre....


Faqet:
1
>
>>

» Dërgo Një Lajm »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019