Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ermal Pepa - Shqiperi Oj Nana Ime  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Orkestrimi:

Ermal Pepa

Komente

Asnjë Koment

22/05/2020

2020-05-22T16:36:35+00:00Kur nigjon zanin e nanës
Qysh e lën qingji kopen
Blegërin dy a tri her
Edhe ikën e merr dhen
Blegërin dy tri her
Edhe ikën e merr dhenë

Shqipëria nana ime
Ndonëse jam o i mërguar
Dashurinë tane zemra
Kurr ska me harrue

Shqipëria nana ime
Ndonëse jam o i mërguar
Dashurinë tane zemra
Kurr ska me harrue

Ashtu dhe kjo zemra ime
Më len ktu tek jam mua
Vjen me vrap me dëshir
Atje ndër viset e tua
Vjen me vrap me dëshir
Atje ndër viset e tua

Shqipëria nana ime
Ndonëse jam o i mërguar
Dashurinë tane zemra
Kurr s’ka me e harrue

Shqipëria nana ime
Ndonëse jam o i mërguar
Dashuinë tane zemra
Kurr s’ka me e harrue


Më Shumë Këngë Nga Ermal Pepa:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet