Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Erman Salihu
  • Vendlindja:
  • Schwandorf 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 8 Mars 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: popullore moderne

Erman Salihu është këngëtar. Shkollën fillore e kreu në Gjermani ndërsa të mesmen në Kosovë. Tashmê është student i fakultetit juridik dhe merret me muzikê. Ka marr mësime në shkollën private "Aminore" dhe po ashtu njê mbështetje të madhe të vazhdueshme i japin babai Shefki Salihu-Sheki (këngëtar) dhe vëllau i tij Arbnor Salihu njëherit producent nê studion e tij "Sheki". Spoti i tij i parë është "Rrugë pa kthim" si fillim i karrierës së tij dhe është këngëtar i muzikes popullore dhe vazhdon të jetë i kerkuar në ahengje të ndryshme. Në të ardhmen premton spote të reja për të vazhduar karrieren e tij.

Më datë 18 Shkurt 2016, Erman Salihu publikon videoklipin "Rruge Pa Kthim".

Më datë 23 Mars 2016, Erman Salihu publikon videoklipin "Shko".

Më datë 7 Qershor 2016, Erman Salihu publikon videoklipin "Vec Nje Rast", në bashkëpunim me Miranda Hashani.

Më datë 21 Nëntor 2016, Erman Salihu publikon videoklipin "1000 Vjetë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet