Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Vellait

E dua me shume se çdo gje ne bote
per te bej gjithçka qe me thote
i rri pas dhe nuk dua ta lendoj
me merzit ndonjehere, por s'ka gje e duroj

Eshte i vogel, i mire shume
pa mua ai nuk fle gjume
luaj me te dhe nuk merzitem
keshtu do te vazhdoj derisa te rritem.

- poezi nga Ermelinda Stavre


- Poezia u dërgua nga Ermelinda -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet