Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermir Taja - Kjo Eshte Shqiperia Ime  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Eshte Nje Lume Ne Qytetin E Perendise"

Komente

Asnjë Koment

10/04/2018

2018-04-10T13:34:36+00:00Zemra ime kendon
Zemra ime renkon
Per ket’ vend qe vuan o Zot

I pashprese ai shkon
Ne dhimbje, lot po vajton
Dhe askush o Zot s’kupton

Ky eshte vendi im
Ky eshte i shtrenjti vendi im

Ref:Eshte nje komb qe kerkon
tenden fytyre o Zot
Vendi dhe zemra ime
Ngrije lart ti ket’ vend
Beje t’madh emrin tend
Kjo eshte Shqiperia ime

Ndersa lutem kerkoj
Qe ringjallje te shoh
Zemra ime ty te levdon

I etur jam plotesisht
Qe ta shoh vendin tim
Plot pasion e zjarr per ungjill


Më Shumë Këngë Nga Ermir Taja:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet