A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Ermira Babaliu - Pa Dashuri Pa Xhelozi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Pres ..."


Porsi qirri po me tretet jeta
lotet e mija skane mbarrim
une shume kerkova por nuk gjeta
pak dashuri pak xhelozi....

Lerrme ne prere moj te te marre
dhe te ta heq ate merzi
na pret te gjitheve nje kryq mbi varr
pa dashuri, pa xhelozi

Pa pranvera pa gezim...
verrtitem rrugeve kot me kot
ajo qe desha me sme do
dhe kot nje tjeter sdashuron

Te pakten hidhme nje veshtrim
me thuaj ca me te vertete
se ti e di qe shpirti im
per ty u tret ne kete jete....

Te pakten falme nje shkendi
dhe te shohesh si do djeg
edhe nje mal edhe nje pyll
edhe nje pyll edhe nje det....

Akordet

Gm A7
Porsi qirri po me tretet jeta
Dm
lotet e mija skane mbarrim
E7 A7
une shume kerkova por nuk gjeta
Dm
pak dashuri pak xhelozi....

Gm A7
Lerrme ne prere moj te te marre
Dm
dhe te ta heq ate merzi
E7 A7 Dm
na pret te gjitheve nje kryq mbi varr
A7 Dm
pa dashuri, pa xhelozi

Pa pranvera pa gezim...
verrtitem rrugeve kot me kot
ajo qe desha me sme do
dhe kot nje tjeter sdashuron

Te pakten hidhme nje veshtrim
me thuaj ca me te vertete
se ti e di qe shpirti im
per ty u tret ne kete jete....

Te pakten falme nje shkendi
dhe te shohesh si do djeg
edhe nje mal edhe nje pyll
edhe nje pyll edhe nje det...


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019