Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu - Mbremja Qe Mban Dashurine Time Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Sonte të gjithë njerëzit
sikur më shohin mua
një zog i fshehur tek një pemë
me zërin tënd më thotë: “të dua”.

Një gjethe mbi sup me bie lehtë,
me dorën tënde me ngjan,
dy yje që ndrijnë në qiellin e mbrëmjes
sytë e tu më sjellin pranë.

Refreni:
Të gjithë që buzagaz tek më shihni
mos më ngacmoni ju me vështrime,
unë jam e lumtur sot dhe për këtë
me parë ju pyesni zemrën time.

Ndoshta ju nuk mund ta kuptoni
pse sytë më qeshin me kaq lumturi:
Mbrëmja që sot mban dashurinë time
më flet me portretin e tij.

Strofa e dytë:
Sonte të gjithë njerëzit
sikur më shohin mua,
një zog i fshehur tek një pemë
me zërin tënd më thotë: “të dua!”.

Ja era çapkëne në flokë më hyn
me gishtat e tua më ngjan,
kjo hënë e bukur që ndrin mbi qerpikë
sytë e tu më sjell kaq pranë.


Ky tekst u dërgua nga Elva

Ermira Babaliu - Mbremja Qe Mban Dashurine Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbremja Qe Mban Dashurine Time".
3. Video është e këngës "Mbremja Qe Mban Dashurine Time", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:


Komente 0