A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Ermira Babaliu - Provimi I Fundit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/07/2016

2016-07-17T14:03:00

Ate Qershor provimesh
Prane deres se klases po prisja
nje ze i lehte i embel
si flad pranvere hyn.

Ja deren e cel ngadale
Nje ndjenje e njohur
zemren ma kap lehte
provimin e fundit sot po jap
dhe neser do hyn ne jete.

Gezimin e moshes sone
me shoket e punes
kjo dite e bukur shenon
ne krah per krah gjithmone
studente e pedagoge
perpara me ta do shkojme.

Kompositor: Aleksander Peci
Kenduar: Elida Dama (zeri i pare) dhe Ermira Babaliu
Provimi i fundit eshte nje nga kenget e kenduara ne Koncertin e Majit te viit 1981 te Grupit Artistik te Universitetit te Tiranes.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019