Ne Jete Te Jeteve Me Ty

Sa te heshtur perballe
Si dy te bashkeudhetare
Gezimet dhe deshtimet
Bashke sa te jemi gjalle

Pas cdo renkimi dhe sfilitje
Cepi i supit tend
Mbeshtetje,rreze drite
Su lodhe me mua per asnje cast
Dashuria dhe mirenjohja per ty
Jane pak

Te forte perballe suferise
Bashke ne te dy
Ne lumenjte e jetes
Mes lindjes e perendimit
Ne jete te jeteve me ty

- Poezi nga Ermira Tafciu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0