Te Gjithe Jemi Nga Pak....

Te gjithe jemi pak adoleshent
Ne endera a ne sens
Ne smuthin e enderave
Te pare me sy hapur
Me doza opiumi te marre
Ne adoleshencen tone
Te vrare
Te gjithe jemi nga pak
arrogant
Dhe pse shtiremi si jo
Te tille
Lexohet ne sy e shkreta
krekosje
E injektuar deri ne
marrosje
Te gjithe ndihemi
Nga pak adoleshent
Po sa eshte doza
Se kemi shpier ndermend

- Poezi nga Ermira Tafciu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0