Shtremberimet E Peisazheve

Shtremberimet e peisazheve
Perpeliten Mes buzeve
Aq sa dhe diell veror renkon
Puthjet e embla te nates
Humbetojne ne eren trazuar
Sakaq kraharoret e dyzuar
Perplasen ne vallzimin e jetes
E duhme e shpirtit renkonjes
S'di se ke me pare te shohe
Vershimet e loteve si lumenjte
Ne fund dimri, marin me vete
Ate c'ka ditet lene vrage
Qartesojne nder to rrugen
E kthjellojne hapat E se neserme
Per ti zhbere vragat e peisazheve
Te dyzuara nga buze e plasaritur

- Poezi nga Ermira Tafciu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0