Me Dashuri Krijohet Jeta

ME NGRYSI DITEN NJE VERDALLOSJE
TEK PO VESHTROJA DY SY TE BRAKTISUR
VETEN NE MEKAT KISHA NGARKUAR
SJELLJEN E TYRE KEQ GJYKUAR

TEK PO PERPIQESHA TE KUPTOJA
PERSENE E CDO LEVIZJE
NGRYSJA BALLIN E PESHPERISJA
TI S,BEHESH THOJA E E MJEROJA

SA KEQ PER MUA DHE PER KEDO
QE ME THELLE TYRE NUK PO SHOH
SE NE SHPJEGIMIN E CDO CARTJE
ESHTE NJE VEMENDJE QE GJITHKUSH E DO

MU MBUSHEN SYTE PERPLOT
TEK KUPTOVA TRISHTIMIN TEND
E U ZOTOVA PAQ ME VETEN
SE SDO GJYKOJA KEQ KERKEND

ME DASHURI KRIJOHET JETA
E DASHURI AJO KERKON
NUK ESHTE SHERIMI TEK TABLETA
NJE FEMIJE E RRIT VEMENDJA JONE

ME NGRYSI DITEN NJE VERDALLOSJE
TEK PO VESHTROJA DY SY TE HABIYUR
VETEN ME MEKAT PATA NGARKUAR
SI PATA PARE ASHTU SHASHTISUR

- Poezi nga Ermira Tafciu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0