Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Eroll Jakupi - Fillimi I Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fillimi I Fundit".
3. Video është e këngës "Fillimi I Fundit", por nuk këndohet nga Eroll Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eroll Jakupi - Fillimi I Fundit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Polifest 2008

Komente

Asnjë Koment

12/06/2008

2008-06-11T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fillimi I Fundit" kënduar nga Eroll Jakupi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fillimi I Fundit - Fillimi I Fundit

Kur çdo gjë qetësohet
dhe çdo gjë përfundon.
Një frymë e re diku ndihet
dhe dielli perëndon.
Kur shëh buzëqeshje në çdo gojë
dhe gjumin pa brengë e banë.
Në mëngjesin e ri disa re të zeza
mbi qytet lundërojn.

Shiqoj rrugën, duket e drejt,
athu gjerë ku mund të n'a dërgoj!?
Dua të gjitha edhe njëherë
t'i dëgjoj dhe t'i shiqoj.

Noli Pajaziti - Fillimi I Fundit

Thon qdo gjeje i vjen fundi
ti do jesh gjithmon fillimi im
ndjen qetesi e paspjegushme
ilaq per zemren time je
je shpetim o engjulli im

ndjen qetesi e paspjegushme
ilaq per zemren time je
je shpetim o engjulli im

Mengjesi im un emrin tend e dua
je vetem ti por jo ti nuk e di
nje bot e imja plot gezim
ti je fillimi fundit tim
je fillim i fundit tim shpetim

Mengjesi im un emrin tend e dua
je vetem ti por jo ti nuk e di
nje bot e imja plot gezim
ti je fillimi fundit tim
je fillim i fundit tim shpetim

Tek ti shpirti im etjen e shuan
ne syt e tu anija me lundron
qdo tregim ne emrin tend
aty fillon edhe mbaron
dashurin e gjeta ne prehrin tend

qdo tregim ne emrin tend
aty fillon edhe mbaron
dashurin e gjeta ne prehrin tend

jo jo ti nuk do te jesh nje ender e kaluar
sot nuk je se ishe dje
dhe do mke ne enderr zgjuar
qdo mengjes dom ndjesh ne lekuren tende tbardh
dashurin time per ty agimi e zbardh

Mengjesi im un emrin tend e dua
je vetem ti por jo ti nuk e di
nje bot e imja plot gezim
ti je fillimi fundit tim
je fillim i fundit tim shpetim

Mc Qoppa - Fillimi I Fundit

- Alo
- Alo Qopp !
- Alo
- A munesh me ardh te une shppejjt ?
- Praapp a ??
- Aha .
- Ookej , weq mos harro , qesi her osht " fillimi i fundiit " .

(rapz)

Bad Life :
u rrita me probLeme veq ni djaL hiq pa vlla
ty nihere skom lon ndit pa t`shti me naj beLa .
nashtta t`kisha pas pare qishtu skisha dal fare ,
nashta s`kisha daL nrrug met re per ni cigarre .

Qoppa :

qdo sekond pa inspirim ,qdo shikim veq trishtim
un tash pot kallxoj se edhe fundi kish fillim .
edhe une jOm ni djjaal edhe mu zoti mka faL ,
ngO mor shokki jemm probLemmet duhesh mi naaL .

Bad Life :

ti menjen um thojke trim mu buddallakia mbojke trim ,
jetta me proObleme mka dhon tjeter preokuptim .
edhe funndi kish fillim se per mu tjeter veshtrim ,
ajt tkallxom pse krejt bOtta me mu bjen n`kundershtim .!?

Qoppa :

Ti je kunder bOttes jo krejt botta kunder teje ,
po ngoje ma mir Qoppen ket pun annash Leejje .
merre vetten me tmir shtine nzemer pakk mshir ,
e ddi qe ki prObLemme mos ja bOn vettes ma vshtiirr .(H)

Ref.:
ppe Lyyppii ni rruggdaaLjee kurqysh sun pe gjeej ,
ni senn qe pe vrejj jetta spasska rep-lay.
un jam veq ni djaaL I nanes hej gjakkin mOs ma nxeej ,
edhe jetta me ddaL n`shitjee un mO kur sun e bLeej -4- .

Bad life :

Edhe nese largOohhem e kalumja ka mem njeek ,
veq un edhe zOtti dim ket jeet sa kum heek .
ti pom thu mu largu smenOn qe osht shum voon ,
kuptOm se edhe trenin e ffunndit smuj me nxoon .

Qooppaa :

von s`osht perr kurrgjo kqyrrma tonacionin n`zo,
edhe une keq kom bO po sjOm ka bOoj mo .
jetta sOoshht staciOon per at qe din pse jetton ,
jetta tbOohhet monoton qat`her kur ti s`LufftoOn .

Bad life :
kjO boot e ftooft akul kjO boot ish veqq e rreme ,
sidomOss nese jetton veq pakk si jetten teme .
un luftOva me jett po prapp jetta mOnnoton ,
kush ka rra preeej dardhes net vjen net em kallxOon (H).

Qooppaa :
unne rrash e u qoOvva 100 her me jett luftOovvaa ,
a e din edhe ni senn per her tfunnit tash fillova .
nime osht bOtt e ftoft po ti maju i nxeet ,
nese ti mahesh i nxxet besOm fiton ket jeet (H).

Ref.:
ppe Lyyppii ni rruggdaaLjee pO kurqysh sun pe gjeej ,
ni senn qe pe vrejj jetta spasska rep-lay.
un jam veq ni djal i nanes ej gjakkin mOs ma nxeej ,
edhe jetta me ddaL n`shitjee un mO kur sun e bLeej -4- .

Bad life :
po munOhem me haru besom e kom shum shtiir ,
najher me ddaL me fluturu mu hupp dikun n`hapssirr .
dhimt qe i kOom zemer nuk pi maat asni kannar ,
jetta jem nukk ndOohet nuk O fiLm ska skennar .

Qoopppa :
unne ty pOt kuptoj po ti mu spom kuptOn ,
nese ja bOn vettes terr besOm veq deshtOn .
duhesh mu kOn i fort me sfidu qdo sen nket jett ,
nese jettes i dOrzohesh die ki me met i shkrett .

Bad life :
une hiq se kom arsye veq se shpirti mu ka thye ,
nime jom shum i ri veq shum t`kalume e kOm mbi krye .
najher folim na te ttret un,vettvetja edhe ZOTI ,
e llafin tOon e perfundOn shpeshher nje pikk Looti .

Qooppa :
UuuuH kaddaaL shoOk LOtti zbon met t'ra n`tOkk ,
qett sen qe pe thOom ishalla dikujjt ja rOokk .
najher pys pse veq njerzt e djegt i majn ngat vetti ,
e jetta sem pergjigjet qat`her um roOk sikLetti .

Ref.(x2):
ppe Lyyppii ni rruggdaaLjee kurqysh sun pe gjeej ,
ni senn qe pe vrejj jetta spasska rep-lay.
un jam veq ni djal I nanes ej gjakkin mOs ma nxeej ,
edhe jetta me ddaL n`shitjee un mO kur sun e bLeej -4- .

Mc.Qopa : yeeeaaHH ,mC.Qoopp - Bad life , raappzz (L)

kreejt e diin , se qdOo fillim e kaa funndin
E jetta jo rrassisht ma msOojj mu ni senn
qe edhe funndi kish fillim .
Më Shumë Këngë Nga Eroll Jakupi:


Komente mbi këtë këngë