A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Edukata Mesohet Nga Nena

Nëne ti mua mi mesove hapat e pare
Te jetes time.
Fjalen e pare e mesova nene
Kurse te dyten baba.
Ti e fillim
Me mesove
Çeshte edukata.
Si te sillemi
Çka te bejme
Ti me babin me plotesuat
Çdo enderr
Une u rrita
U bera 9 vjet
Mua me ka ardhur rradha
Tiu plotesoj çdo deshire..
Nen dhe babi juu dua..

- poezi nga Erona Asllani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  11

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019