Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Ervin Bushati - E Ndiej Mungesen Tende  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kam Mall..."
Dikur te desha shume
si ta shpjegoj kete ndarje
kete s'e di as une.
Jemi rritur se bashku qe femi
ne nje dashuri te sinqerte.
Pse valle ishim destinuar
te ndertonim nje histori
qe te shuhej kaq lehte
Une pra besoj ne bashkimn tone
Jo kurrsesi nuk mund te shuhet historia jone.

(Ref...)Une akoma nuk besoj
te te humbas une ty
por une ende shpresoj
te jemi ne te dy.
Me asgje s'ka kutpim
e zemra s'gezon
Kane kaluar shume kohe
ndjenja jetonn....

Per ty po mendoj sonte
per nje vajze qe me donte
per nje dashuri qe kurre
s'ma merrte mendja te perfundonte.
I lutesha Zotit te me degjonte
Kisha nevoje per dike qe kutponte.
Se jemi ndare akoma s'besoj
qe s'flasim ne rruge
nuk di ta shpjegoj.
E di qe ti ndien per mua
e di se dot s'ma thua
shume kohe kane kaluar
por ti ke qene tek mua.
Kjo ka domethenie me shpresen
per tu bashkuar.
Por ta dish se nje dite
gjerat do ndryshojne
dhe historia jone e gjate
prapa do jetoje.
Ato qe na kane inate
ata qe ne s'na donin
Me hidherimin e tyre
veten do shkaterojne.
E ndiej se po vjen dita
qe Zoti te na bashkoje
S'e ke idene se si e pres
nga lodhjet dot s'duroj
Ta dish se zemra ime
tani eshte ndare ne dysh
Nje njeren ana kam probleme
dhe tjetra te pret ty, e dashur.
E ndiej mungesen tende dua te te shoh me sy
dua ta ndiej frymemarrjen
dua te te perqafoj.
Per ate qe ne ndienim si mundem ta harroj.
E kjo kenga ime, qe per ty po kendaj
Por s'kam rruge tjeter te te them te dashuroj.
E dashur keto s'jane fjalet e mia
por duhet ti degjosh
duke qare flet zemra
ti duhet te kutposh.
Se ditet e bukura, lojrat, dashurine
ti duhet te kujtosh.
Muhabetet tona qe benim
kur ishim femije
tani qe i kujtoj qesh me nostalgji.
Pyes veten pse s'jemi bashke tani qe u rritem
Kete se kuptoj
mjafton te shoh diten
dhe naten te enderroj.
Prandaj po te lutem ti kthehu
se veten po shkaterroj.

REF........

Ne rruge te shoh njehere,
ne rruge rastesisht
vetem parfumi yt me ben te cmendem
e them seriozisht.
Qekur s'jemi pare bashke
s'me intereson, e kutpon, nuk emendoj
nje dashuri pa kushte
eshte gjithcka qe po kerkoj.
I kujtoj si tani castet kur bashke ishim
mjaftonte te ishim vetem
harronim cdo problem qe kishim.
E pasi cdo gje mbaroi
u mundova te te harroj
po ku te gjej forcen
me thuaj si te veproja
Megjithese se nje vajze tjeter
me te mire s'e gjej
e kur them s'e marr
nje njeri qe une s'e ndiej
jane fjalet e mia ,po shkruaj ate qe ndiej.
Ky shpirti im i mjere
perpiqet qe te te ktheje
Kur eci neper rruge
as vete nuk di ku shkoj
e shoh veten diku
po ketu, c'po kerkoj.
Imazhin tend nga mendja
mundohem ta largoj
e pamundur, tani jami humbur
nuk di si te veproj.
Kur te shoh diku
kerkoj vetem nje shikim, nje fjale
shprese per nje bashkim.
Je e vetmja arsye qe me detyron qe te jetoj
ne kete ambjent te shpifur
ku asgje nuk duroj
kam nevoje per ty, duhet ta dish.
E NDIEJ MUNGESEN TENDE
SHPRESOJ QE TI TE VISH............ref,


Më Shumë Këngë Nga Ervin Bushati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet