Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ervin Bushati - Me Ke Te Rri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Kane kaluar shume kohe
qekur une s'te kam pare
lotet e shpirtit tim,
akoma s'me jane thare
akoma s'me jane thare.

Me kot rri e mendoj
e caj persi femije
ngado qe une shikoj
me shfaqesh vetem ti
me shfaqen ato sy.

Mallkuar ajo dite
e dheu qe te mban
semundje e pashpirte
ma mori lumturine.

Une koken e ngre lart
kerkoj ne pafundesi
me Engjej ti jeton
po une me ke te rri.

Vetmia me mundon
e shpirti s'gjen qetesi
thone se jeta vazhdon
ajo u ndal tek ti
u ndal qe ate dite....

(perseritet kenga.)Publikimi: 01/12/2002


Më Shumë Këngë Nga Ervin Bushati:


Komente 0


Ervin Bushati - Me Ke Te Rri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ke Te Rri".
3. Video është e këngës "Me Ke Te Rri", por nuk këndohet nga Ervin Bushati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.