Live Video

Ervin Bushati - Ta Dish


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Vec Per Ty"

Pjesëmarrëse në

Kenga Ime 2014Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ta Dish" kënduar nga Ervin Bushati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ervin Bushati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Robert Aliaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Mëndja ime është e çthurur, çudira fantazon,
Ka shume tym ne mendjen time
Dua te zhdukem sa nuk është vonë,
Unë ëndërroj nje anije në një pellg,
nje pellg me ujë pak,
Por unë jam vetëm një reflektim i mëndjes sime JO ju s'me beni dot zap.
Mua të përdalë më quanin në universitet,
Tronditeshin nga magjia ime, se prangat i zgjidhja vetë,
Une betejë nuk kisha shpallur,
kundër kujt të luftoja?,
Une luftoja kundër vetes sime,
Kundër tyre nuk mund të fitoja.
Ndaj tyre s’mund të fitoja.
Qëndro si përbindësh baba më the
Pa ditur çfare ne jete do kaloja
Te tille me rrite, ashtu me le
Ndaj tyre jo, prape nuk fitova.
Lamtumirën dua tu lë,
Sa me larg une desha të shkoja,
Ne çmenduri mos te përfundoj,
Ndaj tyre jo, prap nuk fitova.
Lamtumirën dua tu lë,
Sa me larg une desha të shkoja,
Ne çmenduri mos te përfundoj,
Kundër tyre nuk mund të fitoja..........Më Shumë Këngë Nga Ervin Bushati:

Më Shumë...