Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Ervis Behari - "Dajo"

Teksti origjinal i kenges

Nena amanet me la mbaje dajon si vella
E ke krah e ke shoke dhe na halle te jeni toke (x2)

Refreni :dajo dajo xhani, dajo kapedani,dajo nuk ke fjale me shoket e rralle (x2)

Dajo ne krahe me ke mare kur kam qeshur edhe qare,dhe ne halle dhe gezim dajo je ne krahun tim
Dajo te te perqafoj se tek ty nenen shikoj,dhe na zemra kurre ste ndajse tek ty sho syte e saj

Refreni :dajo dajo xhani, dajo kapedani,dajo nuk ke fjale me shoket e rralle (x2)

Dajo qe te kam me bes,ne dasmen time te pres,te te zesh ballin e qosesh ti behet qejfi nanese
Do kendoj te tund dynjan per gjith dajot ane mban,dajo per ty bej hatan, gjaku na lidh dhe na mban

Refreni :dajo dajo xhani, dajo kapedani,dajo nuk ke fjale me shoket e rralle (x2)
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019