A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Ervis Behari - Nene


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  109

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/04/2017

2017-04-04T17:23:39

Mora vesh se je semur
Zemra se cmu be si gur
Me than s'do te shoh me kurr
Loti sdo tia di per burr (loti sdo tia di per burr)
Mora rrugen per te ty
Te rrim nje coper te dy
Me ke mua ne kete bote
Te kam nene e te kam zot (te kam nene e te kam zot)

Refreni(2here)

Nene moj e mira nene
E bukur si hene
Sa merak kam ven nene

Si me rrite ti e di
Her me diell her me shi
Nene te dua me koke
Nena me e mir ne bote(nena me e mir ne bote)
Mos ma mbyll moj ate dere
Lerm te vij te marr ere
Te me puthesh sy e ball
Te me heqesh lot e mall (te me heqesh lot e mall)

Refreni
Nene moj e mira nene
E bukur si hene
Sa merak kam ven nene (2 here)

Nene nene

sa merak kam ven

Moj e mira nene
Sa merak kam ven

Mora vesh se je sëmurë
Zemra se ҫ’mu bë si gur
Më thanë s'do të shoh më kurrë
Loti s’do t’ja di për burrë (loti s’do t’ja di për burrë)
Mora rrugën për te ty
Të rrimë një copë herë të dy
Më ke mua në këtë botë
Të kam nënë e të kam Zot (të kam nënë e të kam Zot)

Refreni (2 herë)

Nënë moj e mira nënë
E bukur si hënë
Sa merak kam vënë, nënë

Si më rrite ti e di
Herë me diell e herë me shi
Nënë të dua me kokë
Nëna më e mirë në botë (nëna më e mirë në botë)
Mos ma mbyll moj atë derë
Lërmë të vij të marr erë
Të më puthësh sy e ball
Të më heqësh lot e mall (të më heqësh lot e mall)

Refreni (2 herë)

Nënë moj e mira nënë
E bukur si hënë
Sa merak kam vënë, nënë
Nënë, nënë sa merak kam vënë Nënë, moj e mira nënë
Sa merak kam vënë


Ky tekst u dërgua nga Kastriot MamadhajKartolina (2)

U krijua nga Desara Cenko 2019-01-19 19:44:16
Mora vesh se je sëmurë
Zemra se ç'mu bë si gur
Më thanë s'do të shoh më kurrë
Loti s'do t'ia di për burrë
2018-06-26 19:23:51
Mora rrugen per te ty
Te rrim nje coper te dy
Me ke mua ne kete bote

Krijo Një Kartolinë

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019