A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Moj Fushe

Moj fushe e kulluar,
E hedhur mbi perrua.

Me drunje te gjelberuar,
Si te qendisur nga nje grua.

Me dhen e me kuaj,
Ti je e mbuluar ,moj e sakatuar.

Nga male je pushtuar,
Moj fushe e harruar.

- poem written by Erxhers Bullari


- Submitted by Erxhers -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019