Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qlirimi I Kosoves

Dhuna e serbis tek ne
skishte te ndalur.ushtria
serbe vriste masakronte


pas luftës së uqkës dhe pas
hyrjes së trupave te natos


kosovën e shkatrruan ne
e lam me gjak e paguam
përseri su rehatuan tej
moren viset shqiptare su
duaruan.


kosova është e fort
duron gjdo përballje500 vite na sundon turkia
tash serbia por ne jemi
trima sfriksomi as nga
vetëtima.tash kosova u lirua nga
sundimet mbaruan u lirua
gjdo njeri ne burgjet e
serbis dhe robër te turkis.me 17 shkurt 2008 shpalli
kosova tokën e vet shtetë
shtet të pavarur shtet etnik.me zemër e me shpirt rroft kjo
pavarsi qe sashum e kemi pritë

- poezi nga Erza Rudaku


- Poezia u dërgua nga Erza -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet