A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shqipërinë

Shqiperia

shqiperi moj nëna jon
ti keqen dhe do te mbetesh pergjithmon
ty te perkulem oj nena e shqiptaris
ty te perkulem deri tek fundi i shqipnis.ti je nen qe ske vdekje kurr
ti je nëne faqe hene
o malet e shqipersis mos qani mos mjeroni
sepse u neve do tna ndihmoni .dielli me rrezet gjithmon ndriqon
flamuri i kosoves gjithmon valon.

- poezi nga Erza Rudaku


- Poezia u dërgua nga Erza Rudaku -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019