Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shqipërinë

Mëma Shqiperi

Shqiperi moj nena ime
ti keqen dhe do te mbetesh pergjithmon 
ty te perkulem oj nena e shqiptaris 
ty te perkulem deri tek fundi i shqipnis.

ti je nen qe ske vdekje kurr 
ti je nëne faqe hene 
o malet e shqipersis mos qani mos mjeroni 
sepse u neve do tna ndihmoni . 

dielli me rrezet gjithmon ndriqon 
flamuri i kosoves gjithmon valon.

- poezi nga Erza Rudaku


- Poezia u dërgua nga Erza Rudaku -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet