A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pendohu Mysliman

Pendohu o Mysliman Vdiq ti Me iman
Pendohu Tek I madhi zot
Pendohu ti mos rri kot
All-llahu ty te meshiron
Jeten Tende e shpeton
Pa Iman jet nuk ka
Thuj nje her La Ilahe ilallah


O All-llah na Meshiro
Rruges drejt tin a udhzo
Rruges te keqe mos na drejto
O All-llah meshir ti ke per ne
na fal mekatet na udhzo ne fe
K`uranin kush shfletoj
Gjithmon all-llahun e falemnderoj
Faleminderit o all-llah ne per ty bejm duah

- poem written by Erza L Rudaku


- Submitted by erza147 -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018