A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pse

Pse ti nuk me ndegjove
Rruges tende gjimon shkove
Dhe asnjeher nuk triumfove
Jeten tende e shkatrrove
Pse ti kerkon ta ndihm prej meje
Kur ti ateher shpinen ma ktheve
Pse kurr sme telefonove
Zemren time e coptove
Asnjeher nuk e mora vesh ku je
Pse ti zemren time genjeve
Ti larg larg shum larg shkove
Zemren time e shkatrrove
Ti asnjeher nuk u krheve
Zemren ti ma theve
Asnjeher ste interesoj
Qfar u be kush te dashuroj
Pse asgje ty nuk te intesonte
Kur askujt nuk I besove
Letren asja ia dergove
Jeten time e shkatrrove PSE…

- poem written by Erza L Rudaku


- Submitted by erza147 -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018