Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pse

Pse ti nuk me ndegjove
Rruges tende gjimon shkove
Dhe asnjeher nuk triumfove
Jeten tende e shkatrrove
Pse ti kerkon ta ndihm prej meje
Kur ti ateher shpinen ma ktheve
Pse kurr sme telefonove
Zemren time e coptove
Asnjeher nuk e mora vesh ku je
Pse ti zemren time genjeve
Ti larg larg shum larg shkove
Zemren time e shkatrrove
Ti asnjeher nuk u krheve
Zemren ti ma theve
Asnjeher ste interesoj
Qfar u be kush te dashuroj
Pse asgje ty nuk te intesonte
Kur askujt nuk I besove
Letren asja ia dergove
Jeten time e shkatrrove PSE…

- poezi nga Erza Rudaku


- Poezia u dërgua nga erza147 -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet