Erza Muqoli

Duaje Atdheun Tend ➡ Exil/Lignes Doublets Rayures

 Shqip ➡  Frengjisht
Choose star rating

Rating:  3.2 / Votes cast:  5

Translate A Song »

More Translations »


Duaje Atdheun Tend

O ska ma mir se ne Prishtine
sa her un jam ktu
sdu mu kthy, sdu mu kthy
O ska ma mir se ne Drenice
Hajde zemer zemer zemer

Edhe pse jetoj ne mergim
Zemra dhe qan per vendin tim
Edhe pse une jam nente vjecar
Per vendlindjen e babit malli me ka marre

Ti do te lindesh ne vendin tend
Aty ku babi yt shtatin ka thon
Vendi yt o vend o dashuri
Aty ku shpirtat pushojne nqetesi

Te paret tane na kane lane amanet
Ne mergim mos me u tret x2

Duaje atdheun tend
Kudo qe te shkosh te burrerosh
Do ta dua vendlindjen e babit tim
Edhe pse linda larg atje diku ne mergim x2

Xhamadani vija vija,
Eshte Kosova o eshte Shqipnia
Rreh si zemer ciftelia
Oh sa e madhe eshte Shqipnia x2


Exil/Lignes Doublets Rayures

Oh non il n’y a pas mieux que Pristina
à chaque fois, que je suis ici
Je ne veux pas m’en aller Je ne veux pas m’en aller
Oh bon pas mieux que Drenica
Viens mon coeur, coeur, coeur

Bien que je vive en exil
Mon coeur est en pleur pour mon pays
Même si je suis âgé de neuf ans
Le lieu de naissance de mon père prend tous mes sentiments

Je viens de mon pays
Où mon père m’a dis à 7 ans
Notre pays est un pays plein d'amour
Où les âmes reposent en toute tranquillité

Nos ancêtres nous ont laissé leur confiance
Nous ne sommes pas en exil en vain

Je me dois d’aimer ma propre patrie
Où que je sois
Je n’ai d’yeux que pour la ville natale de mon père
Bien que née loin quelque part en exil

Deux pays une seule origine,
Le Kosovo est l’Albanie.
Mon coeur bat au rythme de la Qifteli
Oh comme l’Allbanie est si grande.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019