ESTTO
ESTTO
ESTTO
 • Emri i vërtetë:
 • Ernest Zeka
 • Vendlindja:
 • Kosovë
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 16 Janar 1994
 • Horoskopi:
 • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
ESTTO është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. DJ Estto, ermi i vërtet i së cilit është Ernest Zeka, është ndër DJ-të më të njohur në Kosovë. Ai jeton dhe vepron në Pejë, ndërsa ka qenë pjesë e disa projekteve shumë të suksesshme të grupit NRG Band. Së fundmi, i riu pejan ka vendosur ta sprovojë veten edhe në këndim, duke realizuar kështu coverin e tij të parë, këngën “Hold On We’re Going Home” të rap aristit të njohur Drake. Nga videoja e publikuar në YouTube, duket se Estto ka një shtrirje të mirë vokale dhe e interpreton me mjaft ndjeshmëri këngën, duke deputuar kështu me hapin e tij të parë drejt këndimit. Mbetet të shihet se si do të jetë vazhdimësia në muzikë e DJ-të të njohur, i cili e ka nisur me hapa të sigurtë rrugën dejt këndimit.

Më datë 18 Maj 2017, artisti i ri nga Peja Estto publikon videoklipin "Per Qdo Nat". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Irkenc Hyka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Kënga është e zhanrit R&B dhe teksti i saj flet për dashurinë. “Për çdo natë” është publikuar edhe me një klip, të punuar nga produksioni Imagine Films. Ky është projekti i debutues i artistit.

Më datë 8 Tetor 2017, Estto publikon videoklipin "Inat". Muzika e këngës u punua nga vetë Estto, për orkestrimin u kujdes Dj Jojo, ndërsa vargjet e tekstit i ka shkruar në bashkëpunim me Ardit Qirkun. Për videoklipin është kjdesur Andi Dautaj nga Peja. “Inat” shënon një tjetër hap para për artistin pejan, i cili ka publikuar tashmë disa projekte, të cilat kanë marrë pëlqyeshmërinë e publikut.

Më datë 14 Janar 2018, Estto publikon videoklipin "Nuk Kam Faj". Muzikën dhe tekstin e kësaj kënge e ka punuar vet Estto, ndërsa miksimin e ka bërë Jojo. Për anën vizuale të këtij projekti është kujdesur Andi Dautaj. Të njëjtit bashkëpunëtorë, kanë realizuar gjatë vitit të kaluar projektin “Inat”, që është pëlqyer shumë nga publiku.

Më datë 20 Maj 2018, Estto & Dj Aldo publikojnë videoklipin "Asaj". Muzika e këngës u punua nga Dj Aldo, Estto, teksti u shkrua nga Estto.

Më datë 27 Tetor 2018, Dj Aldo & Estto publikojnë videoklipin "Ti".

Më datë 9 Dhjetor 2018, Estto publikon videoklipin "Hajde Zemer", në bashkëpunim me Florianin dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës bashkë me Florian Beqirin, ndërsa orkestrimi u punua nga Dj Jojo & Alandy. Videoklipi u prodhua nga kompania Black Fish Entertainment.

Më datë 20 Janar 2019, Estto publikon videoklipin "Krejt Ti Fala" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alandy.

Më datë 5 Maj 2019, Estto publikon videoklipin "Dashuri", në bashkëpunim me NRG Band. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Estto. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa Alandy qëndron prapa realizimit të kësaj kënge që ka ardhur me ‘beat-in’ nga blvk Beats.

Më datë 30 Maj 2019, Genc Prelvukaj publikon videoklipin "Orhidea", në bashkëpunim me Estton. Muzika e këngës u punua nga Estto, ndërsa teksti u shkrua nga Genc Prelvukaj & Estto. Videoklipi u prodhua nga kompania Black Fish Entertainment.

Më datë 18 Korrik 2019, Estto publikon videoklipin "Sensation". Teksti i këngës u shkrua nga Estto & Big Bang (Arbër Gjikolli). Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 18 Gusht 2019, ESTTO publikon videoklipin "A Je Mire?", në bashkëpunim me Çiljetën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ESTTO. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 3 Nëntor 2019, ESTTO publikon videoklipin "Pa Ndjenja". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ESTTO. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 8 Mars 2020, ESTTO publikon videoklipin "T'lutem Harrom". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ESTTO. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 12 Shtator 2020, Çiljeta & Estto publikojnë videoklipin "Zemer". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ESTTO. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 15 Nëntor 2020, ESTTO publikon videoklipin "Me Fal". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ESTTO. Videoklipi u prodhua nga kompania ND Film Pro.

Më datë 9 Maj 2021, Estto publikon videoklipin "T'du Hala". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ESTTO. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 30 Gusht 2021, ESTTO publikon videoklipin "Ajo Shkoi". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ESTTO. Videoklipi u prodhua nga kompania ND Film Pro.

Më datë 16 Janar 2022, Estto publikon videoklipin "A Ke Ti Zemer", në bashkëpunim me Skerdin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ESTTO. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 14 Shkurt 2022, ESTTO publikon videoklipin "Jeta Jem". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ESTTO.

Më datë 24 Qershor 2022, ESTTO & Soni Malaj publikojnë videoklipin "Amante". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë ESTTO. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 21 Dhjetor 2022, ESTTO publikon videoklipin "Boll Mo". Muzika e këngës është shkruar nga vetë ESTTO. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 30 Qershor 2023, ESTTO & Turabi publikojnë videoklipin "Per Ty Po Pi". Muzika e këngës është shkruar nga vetë ESTTO. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga vetë ESTTO.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0