Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etna - Jam A S'jam (Feat. J-lane)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Refreni:

Sonte t'gjith bashk, e kallim
Krejt venin na, e ngjallim
Kangen jo kurr, se ndalim
Me ETNA dhe J-Lanin

MAKSI

OK ngoni knej po ju kallxoj qa ka 3
Bashkpunim me J-Lane 1 kong e re
S'ka kong qe kem bo qe nuk o pelqy
S'ka hit qe se kem s'shkel krejt akullin me thy

PIM-V

Kongën ETNA kur e bon q'do festival e pranon
Kejt jurija syt ka na, pa koment i lojm teton
Kur ETNA prezanton kejt publikën n'kom e qon
Se ti zonin ma ke ni n'qdo ipod e telefon

2-RIM

Qy qysh dhezi n'atmosfer un kom emer edhe vler
S'krahasohem un me tjer se une kom tjeter er
I nxeht jo veq nver po edhe dimer e pranver
I gatshum rri n'vjesht une qmimet per me i shterr

Refreni:

Sonte t'gjith bashk, e kallim
Krejt venin na, e ngjallim
Kangen jo kurr, se ndalim
Me ETNA dhe J-Lanin

2-RIM

Me stil jom e jo stilist per flow jom specialist
Luj me rima naper fush a s'jam futbollist n'list
N'pist i pari naper gara kruse ti je nren e dyta
Jom i omel e me shije amo s'krahasohem n'fryta

PIM-V

Un s'jam i madh si ajropan un jam i shpejt si ajroplan
Kejt mdojn e ma dojn stilin a um thojn pse veshesh gjan
E kom zemren edhe gjakun krejt kan qef mu kon n'ven tem
Nuk kom qef me bo probleme po kejt thojn Pimi problem

MAKSI

Dem s'jom po jom i egër, rroki gjon e jo 1 flegër
Vjen 1 qik e um thot tdu,un se du e du 1 tjeter
Jom a sjom un qeshtu jom, jom i holl po jo si kasht
Interesant un kejt i kom, ti nuk Ke po zoti t'dhasht

Refreni:

Sonte t'gjith bashk, e kallim
Krejt venin na, e ngjallim
Kangen jo kurr, se ndalim
Me ETNA dhe J-Lanin

Pim-V

Emer une kam n'tana vene n'tana zonat
Edhe vet e verteton ngo qysh i nin piskamat
Xhamat po thehen fama po rritet
Hip-Hop expres na i prodhojm hitet

Maksi

Hit mas hiti Hip-Hop machin
Edhe qeajo qe pe dridh o me ETNA n'bin
Trupin karamele titullin foto modele
Ftyr HD plus bishtat me kurdele

2-Rim

Numer njo-njo jom, po njo je edhe ti
muzika pot pelqen po i ki ment te kontakti
Numer telefoni skom, kom po nuk muj
Se nuk du me zgjat kontakti ma shum se 1 muj

Refreni:

Sonte t'gjith bashk, e kallim
Krejt venin na, e ngjallim
Kangen jo kurr, se ndalim
Me ETNA dhe J-Lanin


Ky tekst u dërgua nga Walee PinkEtna
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/06/2010
Festivali: Kosova Fest 2010


Etna - Jam A S'jam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam A S'jam".
3. Video është e këngës "Jam A S'jam", por nuk këndohet nga Etna.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etna:


Komente 1