Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Etno Classic
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
Nuk ka akoma asnjë votë

Etno Classic është grup artistësh i njohur. Grupi eshte formuar ne Tetor te 2004-es, ne Prishtine, Kosove. Muzika qe ata bejne eshte nje “mix” ne mes rock muzikes, klasikes dhe muzikes ballkanike.

Antaret:
Flamur Lokaj – Bas/Vokal
Astrit Stafai – UD/Gitare
Festim Fanaj – Violine/Vokal
Adorel Haxhia – Cello
Artan Rexhepi – Tastiere
Xhengis Begolli – Perkusione
Muhamed Al Khazali - Perkusione
Besim Gashi (Babuka) – Bateri

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet