A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Etnon - Babes


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ethnomenon"


Genncc:
heei Bab proud to be your son
proud to be your blood qe neper vena mvlon
I papun 10 vjet po nasht se gjan shpres
Me mish e me shpirt nLuft per egzisteenc
I was proud of you shum e shum vjet '
nKoh tMasave tDhunshme e lshove punen vet
Zgjedhe greva protesta pranove varfnin
Ma percjelle si fmi dashnin per Shqipnin
Bab e di qe ke met pa gjum shum net
Sa kriza e probleme i ke thy weq wet
E di tka dhimt nashta mrena tKa prek
Kur tkum lyp diqka e ske pas pare mem ble
Hallall 1milon her bab niju mir
mke bo burr mke jep forc nkohen ma tshtir
Fal teje ti e din edhe vet jom guri i ran qe peshon nVen tVet

Reeff:
Bab I Love You
kuptim qe s'ndrron
Gjithmon maje nmen se
I'm prod of be your son
Ndjenj qe qdo limit e kap
te une je hero deri sa tjom gjall/2x

Miloo'ttii:
Qefi jem si fmi me tlon njolla nkemish
me ta nxerr gjumin e gazeten me ta prish
me ta ndrru kanalin msheft me digitron
me bertit ne ballkon mu lajmru nTelefon
e me dal para hymjes e mu lag neper shi
po durimi yt bab kurr nuk ka njoft kufi
Gjithmon i qet e i fort sikur gur
Afer meje qdo nat kur kisha temperatur

Genncc:
Mke msu mos me rrejt mos me vjjedh mos me sha
mke msu me kon i urt e shum larg me pa
Urrejtje mos me pas e me ruujt wetten
mKE msu me dasht Kosoven gjall per ter jeten
E di qe tka dhimt garant vet e din
kur nuk kishum kushte per pushime nUlqin
Po bab ngo shum seriozisht qa mu kish dasht nese njerzt ta kishin bo me gisht!.

Reeff:
Bab I Love You
kuptim qe s'ndrron
Gjithmon maje nmen se
I'm prod of be your son
Ndjenj qe qdo limit e kap
te une je hero deri sa tjom gjall/2x

Miloo'ttii
Bab vujtjet e tua jeta joote e shtir
mKan prek shum here mkan bo edhe ma tMir
Liberal nQdo aspekt modest me kejjt
Human ne Qdo hap me hec nrrug tDrejt
Me pas wetbesim qe e then qdo probleem
Me kon shum i fort edhe kur diqka dhemb
Bab ni onderr e ke pas shum vjet
Me syt e tu e pave qe erdhum nVen tVet
Kosova u bo Shtet tErrt si pushtim
Per ato dit tkqija plot vujte e trishtim
Tash i thym nMosh me rrudha nBall
Te une je hero deri sa tjom gjall!.hallall

Reeff:
Bab I Love You
kuptim qe s'ndrron
Gjithmon maje nmen se
I'm prod of be your side
Ndjenj qe qdo limit e kap
te une je hero deri sa tjom gjall/2x


Ky tekst u dërgua nga FoorteesaaKartolina (1)

2019-07-14 21:39:58
Bab, proud to be your son
Proud to be your blood
që nëpër vena m'vlon

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019