Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evin Thana - Koha Le Te Ngece  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

06/02/2009

2009-02-06T10:54:01+00:00Gjersa dielli të ndriçojë
Do të marrim këtë rrugëtim
Muzikën në makinë ne do talëshojmë
Që t’rrëfejë këtë tregim.

Dhe kur kthesat të na sfidojnë
Ti drejton makinen se humb kontrollin në asnjë cast
Ne kaluam brigje, male shijuam stinën
Për ne të dy ky është një rast.

Jem dy engjuj n’katër rrotë
Më të lumturit në këtë botë
Era valvitet nëpër flokë
Ne fluturojmë

Asgjë më dot nuk na ndal
Ndjenjë e cila ska fjalë
Dhe koha le të ngecë
Bashkë me pluhurin që lamë pas
Jepi shpejtë dhe sa më shpejtë
Me erën ne të vejmë
Dhe koha le të ngecë
Bashkë me pluhurin që lamë pas.


Ky tekst u dërgua nga Hasdreq
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet