Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evis Mula, Stefi Prifti & Mateus Frroku - Pesha E Detit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

O shpirti im
Mos bjer ne deshperim
S 'u mbyten endrrat tona
Ne detin e trazuar
Ne ket' mjerim pa fund

Mos me kerko
Le te ikim larg
Te bejme pakez drite
Ne kete erresire te gjate

O nene jam larg
Per ty me djeg nje mall
I varfer jam ndonese para une kam
Por s'jam prane teje

E ndjej se gjumi me eshte vrare
Ne endrra shoh une syte e tu
Dhe klith porsi i marrë

Fli o shpirtja e mamit
E di pse sonte qan
Ke lodra, cokollata
Por babin se ke prane

Mbylli syckat zemer
Kujto ti syte e tij
Ne enderr puthe pak
Ne mengjes te vij ai

Ej ti qe mban trishtim
Jo, jo mos prit lufto
Bej drite si nje Naim
Dhe jeto

Per here te pare
Pane drite syte tane
Ku cdo gure I rrugices sime
Zgjon malle

Per here te pare
Pane drite syte tane
Ku dashuria
Ka te bukurat fjale


Evis Mula, Stefi Prifti & Mateus Frroku - Pesha E Detit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pesha E Detit".
3. Video është e këngës "Pesha E Detit", por nuk këndohet nga Evis Mula, Stefi Prifti & Mateus Frroku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Evis Mula:


Komente 0