Më mbaj mend (për 1 muaj)

“Shokët E Lagjes” Hiti Më I Ri I Xiut

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  13
[22-04-2015]
Fill pas suksesit të këngës "Dashuri apo tradhëti", Evzi Kaja -Xiu- sjell videoprojektin më të ri të titulluar "Shokët e lagjes". Teksti i këngës është punuar nga Valmir Lleshi, ndërsa muzika dhe orkestrimi nga Atdhe Marku. Kënga bën fjalë për mallin që e përshkon një të ri, sidomos ata që jetojnë në mërgim, mbi ditët dhe momentet e kaluara në vendlindje, konkretisht në Dibër, duke e krahasuar qytetin e dikurshëm me këtë të tashmin që jeton vetëm me "lavdinë" e dikurshme. Kënga është mirëpritur mjaftë mirë nga fansat, edhe më tepër nga realiteti që përçon. Klipi është realizuar me mjeshtëri të veçantë nga “Akon Studio” në Dibër.
 (Arsim Kolari Teksteshqip.Com)


      Evzi Kaja (Xiu) - Shoket E Lagjes [Teksti dhe Klipi]
Dergoi: arsimdiberKomente 1