Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Explode
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Gjermani 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: hip-hop

Explode është grup artistësh i njohur. Qeraz:Qendrim Sopi - 19 Mars 1991
Triolla:Granit Sopi - 30 Janar 1989

Grupi Explode edhe Formuar ne vitin 2005 ne tani veprojn ne Gjermani posedojn studion e vete me emer Sopi Recods. Jan antare te grupit me te madhe ne shqiptari The Blody Alboz TBA.

Më datë 17 Tetor 2009, Barooti publikojnë videoklipin "The Best", në bashkëpunim me Explode.

Më datë 18 Korrik 2011, Barooti publikojnë videoklipin "Ju Po Doni", në bashkëpunim me Explode & F-Tim.

Më datë 5 Nëntor 2012, Explode publikojnë videoklipin "Sun E Bon".

Në vitin 2012, Explode publikojnë albumin "Me Letra Qel".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  agaval  

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet