Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu Im

Vendi im i dashur
tek ti une jetova
sekondat,minutat,oret
tek ti i perjetova

Une ne fletore
gjithmone per ty shkrova
sepse ti je vend shume i
mire dhe shume i bukur per mua

Ne femijet kur dalim
e luajme
Tek ti e kemi mendjen
sepse ti per neve je
i miratuar

- poezi nga Ezana Morina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  32