A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Jete E Hidhur

Ndihem e rrenuar,
Sikur me kane shtypur mijera shkembinj;
E ndjenjat m'i moren vorbullat
qe u krijuan ne brendesi te shpirtit tim.
E fjalet m'i mori era;
E lumturine ma mori cunami;
E shpirtin ma moren uraganet;
E zemren ma mori llava e nje vullkani.
Tani nuk kam me asgje,
E zbrazet si nje gote boshe une jam;
Ne kete jete te hidhur
asgje pervec hidherimit une kam.

- poezi nga Fabiana Nika


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019