Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Fëmijët

Ne Loje

Zemra po me rreh
si cekan i vogel...
Hidhem mbi nje gur,
brohoras me shoket.

Perpara ne sulm
dhe une si ata:
-Armikun s'e leme
te hyje ne kala!

Muri i kalase
zerat tane ndjeu
dhe tha:KETA JANE
BIJTE E SKENDERBEUT.

- poezi nga Fabio Kokonozi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet