Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Fëmijët

Vogelushi Dhe Shqiponja

Une jam shqiptar
dhe ti je shqiponje,
u ngjita mbi shkrepa
tok te bisedojme.

Thuam'te verteten,
pastaj caj mbi re,
ti na e dhe emrin
dhe ty ta dhame ne?

Ju jeni shqiponja,
edhe ne shqiptar,
mijera vjet tok rrojme
neper trojet tona!

- poezi nga Fabio Kokonozi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16


Më shumë nga Fabio Kokonozi


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet